ما همراه همیشگی شما به هنگام خرابی تلویزیون تان هستیم. همین حالا درخواست تعمیرات خود را با اطمینان خاطر ثبت کنید!

ریست کردن تلویزیون ایکس ویژن و يا هر دستگاه دیگری به معنای برگرداندن آن به تنظیمات اولیه می باشد.  تلویزیون ها سیستم پیچیده ای دارند و اگر تنظیمات مورد نظر کاربران بر روی آن اعمال شود و يا به عبارت بهتر تلویزیون شخصی سازی شود ممكن است با مشکل مواجه شده و به ریست تلویزیون نياز پیدا کنید.

تلویزیون های ايکس ویژن هم از این قاعده مستثنی نیست و اگر با مشکل رو به رو شوید به ریست تلویزیون ايکس ویژن نياز خواهید داشت. در این مقاله قصد داریم نحوه ریست تلویزیون ايکس ویژن را آموزش دهیم.

در روش اول برای ریست کردن تلویزیون ایکس ویژن به تنظیمات رفته و گزینه تنظیمات کارخانه را اعمال کنید. اگربرای ریست تلویزیون و برگرداندن آن به تنظیمات کارخانه اطمینان دارید گزینه تایید را انتخاب كرده و برای ریست شدن تلویزیون منتظر بمانید.

استفاده از منو مخفی تلویزیون روش دیگری است که برای ریست کردن تلویزیون ایکس ویژن مورد استفاده قرار می گیرد. نام گذاری ” منو مخفی ” در تلویزیون به این دلیل است که برای ورود به این تنظیمات لازم است کد دستوری خاصی را در دستگاه وارد کنید.

توجه داشته باشید گزینه هایی که در این قسمت قرار دارند در صورت تنظیمات اشتباه ممكن است کارایی دستگاه را مختل كنند. در نتیجه اگر اطلاعات کافی برای تنظیم این منو ندارید توصیه می كنیم از ورود به این بخش خودداری كنید. اگرلازم است به این منو مخفی وارد شوید مراحل زیر را دنبال كنید.

به منظور اعمال درست تنظیمات لازم است تمامی این دکمه ها پشت سر هم و بدون مکث و در حالت استندبای فشار دهید: info + menu + mute + power. پس از فشار دادن این کلید ها تلویزیون روشن شده و بر روی نمایشگر آن جدول منو مخفی را مشاهده خواهید كرد.

اولین گزینه در این بخش option نام دارد. اگر این گزینه را انتخاب كنید زیر مجموعهآن باز شده که اولین آن گزینهreset است. با انتخاب گزینه“ریست” ، تلویزیون ايکس ویژن به تنظیمات کارخانه بازگشته و در طی این فرآیند چند ثانیه تلویزیون خاموش شده و پس از چند لحظه روشن می شود.

در صورت بروز هر مشکلی در تلویزیونتان می توانید با پشتیبانی تلویزیون ایکس ویژن تماس بگیرید!

آموزش ریست کردن تلویزیون ایکس ویژن

در هر زمان كه کارآیی عادی دستگاه مختل شده و اشكال در آن مشاهده می گردد اولین كاری كه می توان انجام داد، بارگذاری اطلاعات كارخانه است كه امكان دارد اشكال مذكور بر طرف گردد. مراحل این كار به این شکل است.

  • مدل XDVB-111 و XDVB-121
    از طریق منو وارد گزینه تنظیمات شده و بارگذاری اطلاعات كارخانه را انتخاب كنید. پس از وارد كردن رمز ( چهار صفر) دستگاه ریست می شود.
  • مدل DXVB-131، XDVB-101 و XDVB-333
    از طریق منو وارد گزینه سیستم شده و گزینه بارگذاری اطلاعات كارخانه را انتخاب كنید. پس از وارد كردن رمز ( شش صفر) دستگاه ریست می شود.

ریست کردن تلویزیون ایکس ویژن

در برندهای مختلف تلویزیون چند ریست مختلف وجود دارد كه مهمترین آن ها كه در برندهای پرمصرف بازار وجود دارند عبارت هستند از :

  • ریست گزینه تصویر: فقط اطلاعات بخش تصویر مثل رنگ و نور را به حالت اولیه بر می گرداند.
  • ریست گزینه صدا : فقط اطلاعات بخش صدا مثل باس و يا تقویت كننده را به حالت اولیه بر می گرداند.
  • ریست كلی تلویزیون : در عموم تلویزیون ها برای برگرداندن كلی اطلاعات به حالت اول استفاده می شود.
  • ریست کردن تلویزیون ایکس ویژن در بخش سرویس مد يا منو مخفی تلویزیون : كه در بعضی از تلویزیون ها مثل سامسونگ وجود دارد و برای انجام بعضی از تغییرات انجام شده در منو مخفی دستگاه باید انجام شود.

هرچند امکان دارد بعضی مصرف كنندگان پس از ریست کردن تلویزیون ایکس ویژن برای تنظیم مجدد آن با مشكل مواجه شوند اما پیدا كردن بعضی از تنظیمات تغییر يافته مخصوصا در تلویزیون های جدید كه منو تنظیمات گسترده ای دارند به راحتی امكان پذیر نیست و برگرداندن تلویزیون به تنظیمات اولیه كار ساده تری است. در ادامه روش ریست کردن تلویزیون ایکس ویژن و بعضی نكات تنظیم مجدد آن ها را به اختصار توضیح می دهیم :

ریست تلویزیون ايکس ویژن (نكات عمومی برای همه برندها)

معمولا در منو تنظیمات تلویزیون ها دو گروه اول مربوط به تنظیمات تصویر و صدای دستگاه است كه می توان آن ها را به طور جداگانه ریست كرد و نيازی نیست مثلا برای تنظیم مجدد تصویر، همه تنظیمات تلویزیون را ریست كنیم.

گزینه ریست صدا و تصویر معمولا آخرین گزینه این بخش ها است كه تنظیمات اجزاء آن مثل كنتراست و رنگ و نور زمینه را به حد ميانگین آن ها برمی گرداند و يا مثلا در یخش صدا مقدار bass و treble را در حد وسط (در اكثر تلویزیون ها 50 از 100) قرار می دهد.

توجه داشته باشید كه ریست کردن تلویزیون ایکس ویژن هر یك از گزینه های تصویر و صدا اطلاعات بخش های مختلف آن ها را به مقادیر اولیه بر می گرداند مثلا در گزینه تنظیم تصویر در حالت درخشان میزان نور زمینه تلویزیون در حالت اولیه 100% در نظرفته شده است كه كاربر می تواند در همین حالت درخشان میزان نور زمینه را تغییر دهد و با ریست كردن گزینه تصویر مقدار نور زمینه به همان 100% بر می گردد.

در این مجموعه تیمی از كارشناسان و کارشناسان تعمیر حضور دارند تا پاسخگوی پرسش های حضوری و غیرحضوری كاربران این مركز باشند.

ایکس ویژن سرویس راه اندازی مركز پاسخگویی به پرسش های كاربران مبتنی بر این باور بوده كه رضایت مشتری در یك سازمان از مهمترین عوامل موفقیت در هر سازمان است و این استراتژی باید مبتنی بر رفع مشكلات و مسایل مشتری از طریق شناسایی خواست های پنهان و آشكار او چه در زمان حال و چه در آینده باشد.

برای ارتباط سریع با مسئولان فنی مجموعه می توانید از هر نقطه از تهران و کرج هستید با شماره های زیر تماس حاصل نمایید:

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments