ما همراه همیشگی شما به هنگام خرابی تلویزیون تان هستیم. همین حالا درخواست تعمیرات خود را با اطمینان خاطر ثبت کنید!

چه عواملی در افزایش کیفیت تصویر تلویزیون موثر است ؟

تعمیر تلویزیون ایکس ویژن در تهران و کرج
تعمیر تلویزیون ایکس ویژن در تهران و کرج
آیا مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون ایکس ویژن در تهران و کرج هست که بعد از تعمیرات وضوح و کیفیت تلویزیون ایکس ویژن کاهش نداشته باشه؟
نمایندگی سرویس تی وی به بهترین نحو تلویزیون ایکس ویژن را تعمیر کرده به کیفیت قبلی را تضمین میکند.
 
لطفا تا آخر مقاله همراه ما باشید تا بیشتر در مورد عوامل موثر و تعمیرات کیفیت تصویر تلویزیون اطلاعات کسب نمایید.
 
در چند سال اخیر تکنولوژی با سرعتی باورنکردنی پیش رفت، طوری که اکنون با پیشرفته‌ترین تلویزیون‌ها روبرو هستیم.
 
دستگاه‌هایی که ضخامت بسیار کمی دارند و از نظر طراحی تقریبا زیباترین نمایشگرها به حساب می‌آیند. و البته از نظر کیفیت نیز، فقط کافی است تصویر آن را ببینید تا بالاترین کیفیت تصویر تلویزیون را مشاهده کنید.
 
در این مقاله قصد داریم بگوییم، علاوه بر طراحی و ساختار، چه مواردی در ارتباط با کیفیت تصویر تغییر پیدا کرده است، که امروز شما شاهد تصویر بسیار خوشایندتری در تلویزیون‌ها هستید.
 
ما برنامه‌های تلویزیونی را در نهایت، پس از گذشت فرآیندی در پردازش تصویر بر روی صفحه مشاهده می‌کنیم. شاید به نظر برسد که کیفیت تصویر فقط به تصویرخوب و بد تقسیم می­شود و این سوال پیش می‌آید که کیفیت تصویر کدام تلویزیون بهتر است؟
 
در واقع پارامترهایی برای سنجش کیفیت تصویر وجود دارد که مهم ترین آنها را در ادامه شرح خواهیم داد.
شاید این موارد در هنگام خرید دستگاه نیز به شما کمک کند. انواع کیفیت صفحه نمایش تلویزیون در این مقاله شرح داده شده است.

1-  رزولوشن Resolution

رزولوشن تقریبا مهم ترین پارامتر در کیفیت تصویر است. پنل نمایشگرها از تعداد زیادی پیکسل تشکیل می­شود. این پیکسل ها تصویر و رزولوشن تلویزیون را تشکیل می­دهند. هر یک از این پیکسل ها از سه رنگ تشکیل شده است: سبز، آبی و قرمز (RGB)
 
به مجموع تعداد پیکسل ها در صفحه‌ی نمایش، رزولوشن گفته می­شود. شاید به خاطر داشته باشید زمانی که دستگاه FULL HD وارد بازار شد، مردم دوباره با رویداد عجیب دیگری در فناوری نمایشگرها روبرو شدند. در واقع آن رویداد، افزایش تعداد پیکسل‌ها در صفحه‌ی تلویزیون بود.
 
شما برای شناخت رزولوشن یک تلویزیون، با دو عدد مواجه خواهید شد. مثل1080*1920 .
 
این دو عدد تعداد پیکسل‌ها را در طول و عرض صفحه ­ی نمایش به شما نشان می­دهد. هرکدام از این بازه‌ها، یک نام دارد.
 
اعداد بالا نشان دهنده‌ی تعداد  پیکسل‌های یک تلویزیون FULL HD  (FHD)  است. در حال حاضر تلویزیون­ های UHD  یا همان 4K از نظر رزولوشن تقریبا بهترین تلویزیون‌های موجود در بازار ایران هستند.
 
رزولوشن این تلویزیون‌ها 2160*3840  است و عکس با بالاترین کیفیت ممکن را نمایش می‌دهد. هر چه تعداد پیکسل‌ها در صفحه نمایش بیشتر باشد وضوح تصویر بالاتر خواهد بود. 

2-  نسبت کنتراست

کنتراست نیز یکی از پارامترهای مهم برای سنجش کیفیت تصویر است. هر چه نسبت کنتراست در صفحه نمایشگر بالاتر باشد، کیفیت تصویر نیز بیشتر و تصویر واقعی‌تر خواهد بود.
 
کنتراست نسبت فاصله‌ی سفیدی تا سیاهی، و روشنی تا تاریکی در تلویزیون است. هر چه این فاصله بیشتر باشد، تصویر بهتر است.
 
به این معنی است که تلویزیون می­تواند بین رنگ روشن تا تیره تعداد بیشتری رنگ نمایش دهد، و در نهایت می­تواند سفید و سیاه مطلق را نمایش دهد. در این شرایط، امکان نمایش رنگ به شکل واقعی و تقریبا همانگونه که در طبیعت می­بینیم، میسر می­شود.
 
کنتراست به دو نوع سیاه و سفید و رنگی تقسیم می­شود. معمولا کمپانی‌ها برای نسبت کنتراست یک رقم اعلام می­کنند.
 
در سال‌های اخیر به دلیل اینکه نمایشگرها به حد قابل قبولی از کنتراست رسیده‌اند، گاهی این عدد اعلام نمی­شود. کنتراست تا حد زیادی به ساختار فنی تلویزیون ارتباط دارد.

3-  اهمیت ساختار LED  و OLED

یکی از عوامل بسیار موثر در کیفیت تصویر تلویزیون، ساختار فنی آن است. ال جی در حال حاضر نمایشگرهای LED  و OLED تولید می­کند و دستگاه های LCD و پلاسما دیگر تولید نمی­‌شود.

یکی دیگر از دغدغه های کاربران این است که تلویزیون بعد از تعمیر نیز با همان کیفیت تصویر را ارائه خواهند داد؟ برای مثال بعد از تعمیر تلویزیون ایکس ویژن آبا باز هم به همان کیفیت تلویزیون ایکس ویژن قبلی خواهد بود؟

پاسخ به این سوال بستگی به تعمیر کار شما دارد یعنی شما باید تعمیر کار حرفه ای و با تجربه و مخصوصا مورد تایید نمایندگی یا بهتر از همه تعمیر کار خود نمایندگی را انتخاب کنید.

این نمایندگی نیز خدمات تعمیر تلویزیون ایکس ویژن را بصورت تخصصی و حرفه ای انجام میدهد و در صورت تعمیر تلویزیون ایکس ویژن توسط نمایندگی تلویزیون ایکس ویژن در بشتر موارد به همان وضوح و کیفیت خواهد بود.

بنابراین بهترین راه برای تعمیر تلویزیون ایکس ویژن در تهران و کرج سپردن آن به افراد متخصص در نمایندگی های مجاز میباشد که تعمیر تلویزیون  ایکس ویژن شما به بهترین نحو انجام بشود و کیفیت تلویزیون  خود را از دست ندهیذ.

برای ارتباط سریع با مسئولان فنی مجموعه می توانید از هر نقطه از تهران و کرج هستید با شماره های زیر تماس حاصل نمایید: